Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Guillin

Oferty lotów do Miasta Guilin

Ciekawostki o Mieście Guilin

Swoją podróż po Chinach możecie rozpocząć w regionie krasowym Chin Południowych, który uważamy za jedną z najpiękniejszych części tego kraju. Możecie się tam dostać samolotem lub bezpośrednio z Hongkongu - pociągiem.

Miasto Hongkong jest specjalnym obszarem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej i aby wjechać na jego terytorium, w przeciwieństwie do wjazdu na teren Chin, nie potrzebujecie wizy.

Miasto Guillin lub Guilin, położone jest nad brzegiem słynnej rzeki Li. Nie przegapcie rejsu po tej właśnie rzece, ponieważ jest to jedna z najlepszych atrakcji tego miejsca!

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Chinach

Wiza do Chin

Przed wjazdem na terytorium Chin, Polscy obywatele powinni ubiegać się o wizę. Można to zrobić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. W tym celu należy wypełnić wniosek online, a także umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych.

Paszport osoby wstępującej na teren Chin powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od terminu upływu ważności wizy do Chin. Urzędnicy mogą wymagać od turystów ukazania biletu powrotnego. Przy wjeździe do Chin pobierane są od przyjezdnych odciski palców. Więcej informacji, w szczególności na temat połączeń tranzytowych oraz bezwizowego 144 godzinnego wstępu na teren Chin, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Chinach

Granicę klimatyczną między zachodnimi i wschodnimi Chinami, tworzy pas złożony z gór Wielki Chingan, Taichung i Syczuan. Mają one duży wpływ na klimat, zarówno w zachodniej, jak i wschodniej części kraju, ponieważ stanowią barierę, która eliminuje wpływ ciepłego, wilgotnego letniego monsunu z południowego wschodu na wewnętrzne regiony azjatyckie Chin oraz zimnego, suchego monsunu zimowego z Syberii, na wschodnie regiony Chin.

Zasadniczo na klimat dużej części terytorium Chin, wpływa cykl monsunowy. Klimat zachodnich Chin ma typowy lądowy wyraz. Zimy są tutaj chłodne, a lata są upalne. Średnie temperatury w styczniu na Urumczi osiągają –15 ° C, zaś w lipcu średnio około 22 ° C, ale mogą wzrosnąć do powyżej 40 ° C. W Turfan temperatura osiągnęła aż 47,6 ° C.

Duże różnice temperatur występują również w ciągu dnia. Obszar płaskowyżu tybetańskiego charakteryzuje się surowym alpejskim klimatem z minimalnymi opadami deszczu. W niektórych miejscach temperatura spada do -35 ° C w czasie zimy. Pod wpływem położenia kontynentalnego znajdują się najzimniejsze obszary w wewnętrznej części Mongolii, w których średnie styczniowe temperatury są niższe, niż - 25 ° C. Najniższą temperaturę zanotowano w okręgu Hai-la-er: - 51,5 ° C.

Ceny w Chinach

Oficjalną walutą w Chinach jest chiński juan - 1 euro to około 8 RMB. Żywność w Chinach można zakupić po bardzo niskiej cenie. Jest nawet tańsza niż w Tajlandii. Za obiad zakupiony w streetfoodowych straganikach, zapłacisz około 10 RMB na osobę. Jeśli pójdziesz do restauracji, za jedno danie zapłacisz od 15 RMB. Zakwaterowanie również nie należy do dużych kosztów. Klimatyzowany hotel z bezprzewodowym dostępem do Internetu i zapleczem sanitarnym kosztuje od 50 RMB za noc.

Szukacie hotelu w Chinach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Uważajcie przy wyborze zakwaterowania – niektóre hotele odmawiają zakwaterowania zagranicznych turystów. Bardzo często taka informacja pojawia się przy wykonywaniu rezerwacji, warto zwrócić na to swoją uwagę. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Miejsca w Hongkongu, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)