Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Kanton

Oferty lotów do Guangzhou

Ciekawostki o Kantonie

Według legendy miasto Kanton (Guangzhou) założyło pięciu nieśmiertelnych, którzy przybyli z nieba na kozach i uratowali miejscowych przed głodem. Dlatego Kanton jest czasami nazywany Kozim Miastem.

Dzisiaj Kanton jest stolicą najbogatszej prowincji Chin i jednego z największych miast Chin. Budowane są tu super wieżowce, między którymi dominuje kantońska wieża telewizyjna, która ze swoją wysokością wynoszącą 610 metrów, jest obecnie drugą najwyższą wieżą na świecie (nie budynkiem).

Kanton to kulinarny raj, piękny kurort, a także jedno z najbardziej zaludnionych miast w Chinach. Bardzo przyjemny klimat podzwrotnikowy oczaruje szczególnie tych, którzy kochają ciepłą i przyjemną pogodę.

Taka pogoda ma jeszcze jedną zaletę - znajdziesz tutaj wiele egzotycznych owoców i warzyw. Świeża trzcina cukrowa, durian, guave, kaktus figa, pitaja, carambola lub lychee hurmikaki. Jeśli polubisz lokalną kuchnię i zasmakuje Wam coś, co tutaj zjecie, pamiętajcie, aby ocenić ją.. głośno bekając. I nie jest to żart! A jeśli nasycicie się Kantonem, macie stąd tylko kawałek do Hongkongu i Makau!

Tanie bilety lotnicze do Kantonu możecie zarezerwować głównie z Warszawy. Z Warszawy do Kantonu polecicie z liniami lotniczymi Finnair lub China Southern Airlines. Są to loty w większości z jedną przesiadką, ale także z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie do Kantonu z naszych stron nie istnieją. Tanie loty do Kantonu z Krakowa oferuje przewoźnik KLM Royal Dutch Airlines, lotami z jedną lub dwiema przesiadkami.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o mieście Kanton

Wiza do Chin

Przed wjazdem na terytorium Chin, Polscy obywatele powinni ubiegać się o wizę. Można to zrobić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. W tym celu należy wypełnić wniosek online, a także umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych.

Paszport osoby wstępującej na teren Chin powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od terminu upływu ważności wizy do Chin. Urzędnicy mogą wymagać od turystów ukazania biletu powrotnego. Przy wjeździe do Chin pobierane są od przyjezdnych odciski palców. Więcej informacji, w szczególności na temat połączeń tranzytowych oraz bezwizowego 144 godzinnego wstępu na teren Chin, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Chinach

Jeśli wybierzecie się do Chin zimą, klimat na północy będzie bardzo zimny, temperatura spadnie do -20 ° C, ale na południu klimat będzie niezwykle przyjemny: do + 30 ° C. W tym okresie nie poleca się podróżowania do Tybetu i zachodniej części kraju z powodu silnych mrozów. Najlepszą porą na zwiedzanie Chin jest początek roku - od lutego do kwietnia, a także jesień - od września do października. W tym czasie jest mniejsza ilość turystów, nie jest duszno i występuje mniej opadów deszczu. Latem trzeba liczyć się z duszną pogodą, ekstremalnie wysokimi temperaturami i dużą ilością turystów.

Ceny w Chinach

Oficjalną walutą w Chinach jest chiński juan - 1 euro to około 8 RMB. Żywność w Chinach można zakupić po bardzo niskiej cenie. Jest nawet tańsza niż w Tajlandii. Za obiad zakupiony w streetfoodowych straganikach, zapłacisz około 10 RMB na osobę. Jeśli pójdziesz do restauracji, za jedno danie zapłacisz od 15 RMB. Zakwaterowanie również nie należy do dużych kosztów. Klimatyzowany hotel z bezprzewodowym dostępem do Internetu i zapleczem sanitarnym kosztuje od 50 RMB za noc.

Szukacie hotelu w Chinach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Uważajcie przy wyborze zakwaterowania – niektóre hotele odmawiają zakwaterowania zagranicznych turystów. Bardzo często taka informacja pojawia się przy wykonywaniu rezerwacji, warto zwrócić na to swoją uwagę. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Aktualny czas w Kantonie

W Kantonie jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Kantonie, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)