Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Fortaleza

Oferty lotów do Fortaleza

Ciekawostki o Fortalezie

Fortaleza to znaczące miasto, które położone jest w północno-wschodnim regionie Brazylii. Zamieszkuje je około 2,5 miliona obywateli, których liczba podczas głównego sezonu rośnie w szybkim tempie. Fortaleza jest stolicą stanu Ceara, z ważnym dla kraju portem.

Fortaleza jest przez wielu ludzi uważana za drugie Rio de Janeiro. Nie ma tutaj co prawda wielkiego posągu Chrystusa, ale za to są tutaj przepiękne plaże i jest tutaj bardzo ciekawe życie nocne. Gdy spojrzycie na mapę, zobaczycie, że jest to jedno z największych brazylijskich miast, oraz co ważne, znajduje się ono tylko 900 kilometrów od równika. Dzięki temu jest to jedno z najbardziej słonecznych miast świata – lazurowo niebieskie niebo jest tutaj przez około 240 dni w roku.

Bary i dyskoteki są tutaj otwarte do wczesnego (albo może późnego?) rana, a ludzie są tutaj bardzo pogodni i uśmiechnięci. Jeśli jednak po wycieczce na plaże będziecie nimi zawiedzeni – co jest mało prawdopodobne, wybierzcie się w głąb Fortalezy. W środku miasta znajduje się tutaj las deszczowy!

Brazylijska Fortaleza jest znana nie tylko ze wspaniałych imprez karnawałowych, ale również z tego, że miejscowe kobiety są niezwykle urodziwe. Ich kostiumy kąpielowe zakrywają jedynie to, co jest najbardziej potrzebne. Tego, kogo nie przekonuje ten argument, przekona na pewno piękno tutejszej fauny i flory, a z pewnością brazylijskich plaż, na które patrzy się z zachwytem. Jedna z najpiękniejszych plaż nazywa się Praia do Futuro (Plaża Przyszłości).

Praia do Futuro jest równocześnie także najdłuższą plażą w mieście Fortaleza. Jej powierzchnia to aż 16 kilometrów. Spodoba się ona zarówno miłośnikom plażowania i relaksu, jak również zapalonym surferom. Przy plaży są znakomite warunki również do windsurfingu. Jest ona pokryta złocistym piaskiem, a w jej bezpośredniej bliskości znajdziecie wiele restauracji i barów z pysznymi koktajlami.

Tanie bilety lotnicze do Fortalezy nie pojawiają się zbyt często, jednak komfortowe połączenia możecie zarezerwować z Warszawy. Loty bezpośrednie z naszych stron niestety nie istnieją. Z jedną przesiadką można latać, w bardzo dobrych warunkach, liniami lotniczymi Air France, LOT, SWISS oraz KLM Royal Dutch Airlines. Długość lotu do Fortalezy to średnio około 16 godzin.

Bilety Multicity, czyli kilka lotów w jednym pakiecie, z lotem między innymi do Fortalezy, czy też Sao Paulo na wakacje w rytmie samby i tanga, możecie zarezerwować już od 3 699 PLN. Wszystkie destynacje i szczegóły sprawdzicie na Flipo w zakładce Multicity.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Fortalezie

Wiza do Brazylii

Polscy obywatele przyjeżdżający do Brazylii w celu turystycznym nie muszą posiadać wizy. Prawo do pobytu bezwizowego w tym kraju obowiązuje przez 90 dni pobytu, w okresie 180 dni. Pobyt w Brazylii można przedłużyć, ale nie na dłużej, niż 90 dni. Za każdy dzień dłużej pobytu w Brazylii można dostać mandat w wysokości minimum 100 reali.

Dokument podróżny – paszport przy wjeździe do Brazylii powinien być ważny minimalnie 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Karta wjazdu, którą otrzymuje się po przybyciu do Brazylii musi zostać zachowana przez podróżującego, do okazania przy wyjeździe z Brazylii. Przy wjeździe do kraju służby graniczne mogą wymagać ukazania biletu powrotnego oraz środków finansowych na czas pobytu.

Pogoda w Brazylii

Brazylia leży w strefie tropikalnej półkuli południowej, więc pory roku są odwrócone. Lato przypada w grudniu i trwa do marca. Ten okres jest suchy i temperatura może wzrosnąć do 32°C.

Sezon zimowy jest wilgotny i trwa od czerwca do września. Temperatury mieszczą się w przedziale 13-18°C.

Ceny w Brazylii

Oficjalną walutą jest brazylijski real, który dzieli się na 100 centavos. Pieniądze są łatwe do wymiany we wszystkich regionach turystycznych. W banku zazwyczaj oferowana jest lepsza stawka, niż w kantorze. Najlepiej przyjechać do kraju z dolarami amerykańskimi, a następnie wymienić sobie je na miejscu.

Szukacie hotelu w w Brazylii? W ogromnej ofercie łatwo jest się pogubić. Ceny i miejsce zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować bezpośrednio na Flipo w zakładce Hotele.

Jeżeli zdecydujecie się na zwiedzenie okolic, całkowicie według waszego scenariusza, polecamy wypożyczenie auta. Rezerwacja aut dostępna jest na Flipo w naszej zakładce Samochody. Polecamy wypożyczenie auta na lotnisku.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Brazylii

Przed podróżą do Brazylii Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleca szczepienie przeciwko żółtej febrze (co najmniej 10 dni przed przekroczeniem granicy Brazylii) – szczególnie dla osób, które wcześniej podróżowały po Amazonii. W kraju jest również zwiększone ryzyko zachorowania na wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz HIV.

Należy przemyśleć zabezpieczenie się szczepieniem także przed chorobami takimi jak grypa – szczególnie wtedy, jeśli podróżujecie do południowych i południowo-wschodnich obszarów Brazylii w okresie zimowym (czerwiec-wrzesień), oraz przeciwko wściekliźnie (podróż do wiejskich regionów).


W kraju możemy spotkać się z występowaniem chorób takich jak malaria, a także chorób przenoszonych przez komary – zika, chikungunya, czy też malaria.

Jeżeli zostaniecie hospitalizowani w Brazylii, po powrocie do Polski powinny zgłosić ten fakt swojemu lekarzowi z powodu ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych.


Polecamy również picie jedynie wody butelkowanej lub przegotowanej, a także zwrócenie uwagi na warunki sanitarne występujące w miejscu przygotowywania posiłku.

Aktualny czas w Brazylii

W Brazylii jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Fortalezie

10 faktów i ciekawostek o Brazylii

1
Brazylia jest piątym największym krajem na świecie.
2
Brazylia zajmuje 47,3% Ameryki Południowej i sąsiaduje ze wszystkimi krajami Ameryki Południowej, oprócz Ekwadoru i Chile.
3
Brazylia jest największym producentem kawy na przestrzeni ostatnich 150 lat.
4
Brazylia jest pierwszym krajem na świecie, który zakazał używania solarium.
5
Największa japońska mniejszość żyjąca poza Japonią znajduje się właśnie w Brazylii.
6
Jest na miejscu drugim pod względem ilości lotnisk na świecie, zaraz po USA.
7
Narodowym zwierzęciem w Brazylii jest papuga.
8
92% wszystkich nowych aut sprzedanych w Brazylii, używa etanolu jako paliwo. Jest ono produkowane z trzciny cukrowej.
9
Rio De Janeiro było kiedyś stolicą Portugalii. Dzięki temu jest jedyną europejską stolicą, która kiedyś znajdowała się poza Europą.
10
Rio de Janeiro oznacza po przetłumaczeniu „styczniowa rzeka”. Tą nazwę Rio otrzymało z powodu pomyłki portugalskich żeglarzy.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)