Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Martynika

Oferty lotów do Fort De France

Ciekawostki o Fort De France

„Nigdy nie widziałem nic piękniejszego” - powiedział Krzysztof Kolumb, gdy przybył tutaj w 1502 roku. Dla nas Martynika wydaje się wyspą stworzoną na idealne wakacje. Po aktywności wulkanicznej pozostały tutaj wulkaniczne góry, wzdłuż całego wybrzeża, pod którymi kryją się piękne i fotogeniczne plaże Małych Antyli. Dzięki kolonizatorom, wszędzie czuje się tutaj Francję, a w powietrzu unosi się „La vie est belle!”.

Wyspa kwiatów, jak nazywają ją miejscowi, zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Jest ona jak kropla francuskiego uroku, w środku Morza Karaibskiego. Wybrzeże może bardziej przypominać Riwierę Francuską, ale nie daj się zwieść. Martynika to koktajl spontaniczności i francuskiej elegancji, pełen tropikalnych smaków i aromatów. A jeśli przeczytasz nasz tekst dalej, zrozumiesz, że jest absolutnie wyjątkowa.

Martynika jest częścią tzw. Antyli Francuskich. Ich charakter i kultura są bliżej Europy, niż Karaibów. Plaż takich jak w tym miejscu można szukać w Europie, na próżno. A to wszystko ma jeszcze jedną wielką zaletę.

Cała ta wyspa oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazu: plaże z drobnym piaskiem i turkusową wodą, lasy tropikalne. Na południu kraju znajdziesz piękne plaże i ogromne plantacje trzciny cukrowej. Na liście najpiękniejszych zatok na świecie z pewnością znajdziecie Flamand. Widok idyllicznych plaż i zalesionych wybrzeży, będzie jednym z najpiękniejszych momentów na karaibskich wakacjach. Les Salines - najsłynniejsza plaża Martyniki, która znajduje się na południu wyspy. Przyciąga turystów zwłaszcza łukiem przepięknych plaż, o długości ponad 1200 m, z drobnym piaskiem, który powoli tonie w turkusowym morzu.

Sercem wyspy jest obszar Bouliki. Rzeka Rivière-Blanche przepływa przez ten piękny rezerwat i odgrywa bardzo ważną rolę na Martynice. Są to płuca wyspy.

Francuska forteca. Tak brzmi dosłowne tłumaczenie nazwy stolicy, czyli Fort de France. Żyje w niej około 100 000 mieszkańców, co stanowi około jednej czwartej całkowitej populacji wyspy. Jego fundamenty zostały postawione w 1640 roku. Popularnym miejscem do odwiedzenia jest lokalny park La Savane lub port Saint Louis. Centrum składa się z ruchliwych dzielnic handlowych i wąskich uliczek z typowymi budynkami z balkonami, ozdobionymi żeliwnymi balustradami, które polecamy przejść pieszo. Dumą wyspy jest francuska budowla Fort St. Louis, która dziś dominuje w Zatoce Baie des Flamands.

Dzięki aktywności wulkanicznej i czynnemu wulkanowi Montagno Pele (1397 m n.p.m.) na Martynice znajdziecie wiele źródeł gorącej wody. Nawiasem mówiąc, pod ziemią jest ukryty jeden z największych sejsmografów na świecie, a zbocza samego wulkanu pokryte są bardzo gęstym lasem deszczowym, co sprawia, że zdobycie szczytu jest praktycznie niemożliwe.

Oprócz wspaniałych plaż, Martynika znana jest z doskonałej gastronomii. Być może mają na to wpływ Francuzi. Warto wiedzieć, że jeśli skosztujesz lokalne ryby, antillskie curry colombo i owoce morza, to do szczęścia wystarczy Ci jedynie łyk słodkiego i dojrzałego rumu. Vuala! Jesteś na Karaibach i na wyspie, która słynie z najlepszego rumu, znanego na całym świecie, więc szkoda byłoby go nie spróbować. Prawie nigdy nie jest on eksportowany, a jeśli już jest, to można znaleźć go w sprzedaży jedynie w limitowanych edycjach.

Martynika jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Karaibach. Jest to dobrze znane turystom z Polski, dla których jest coraz popularniejszym celem podróży. Tanie loty na Martynikę z Warszawy kupicie z liniami lotniczymi Air Canada, Air France oraz LOT Polish Airlines. Są to loty w większości z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie na Martynikę z Polski nie są w ofertach linii lotniczych. Długość lotu na Martynikę wynosi średnio 15 godzin. Międzynarodowe lotnisko Martinique Aimé Césaire International Airport, znajduje się w mieście Fort de France (FDF).

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Martynice

Wiza na wyspę Martynika

Polscy obywatele nie mają obowiązku posiadania wizy przy wjeździe na Martynikę. Dokument podróżny, który uprawnia turystów z Polski do wstępu na teren kraju to ważny paszport lub dowód osobisty. Te zasady obowiązują przy pobycie na Martynice do czasu 90 dni.

Pogoda na wyspie Martynice

Klimat Martyniki jest umiarkowanie tropikalny, z dwoma porami roku: deszczem i suszą. Średnia temperatura wynosi około 25-30 ° C przez cały rok, temperatura morza wynosi od 25 ° C do 28 ° C, a wilgotność powietrza wynosi od 77% do 85%. Istnieją zasadniczo dwa sezony: od lutego do czerwca jest pora sucha. Pora deszczowa - od lipca do stycznia. Ulewne deszcze i możliwość powstawania cyklonów w tym obszarze trwa od września do października.

Ceny na wyspie Martynika

Martynika jest częścią departamentu zamorskiego Francji, więc możesz także podróżować tutaj na swoim dowodzie osobistym! Na pewno weź jednak paszport, ale będziesz też chciał wybrać się na wycieczkę poza wyspę. Nie musisz wspominać o pieniądzach, są one wypłacane tutaj w euro. Mówisz głównie po francusku, ale także po angielsku w hotelach i kurortach.

Szukacie hotelu na Karaibach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli na Martynicemożecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. Wypożyczenie auta polecamy wykonać bezpośrednio na lotnisku, ale wcześniej możecie je sobie zarezerwować dzięki Flipo i naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na Martynikę

Opieka zdrowotna na Martynice ma wysoki standard. Im większe miasto, tym lepsze wyposażenie oferują. Obiekty rządowe i prywatne są na bardzo dobrym poziomie. Lekarze są wykwalifikowani. Od turystów nie wymaga się specjalnych szczepień.

Aktualny czas na Martynice

Na Martynice jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Martynika

10 faktów o Martynice

1
Francuski jest językiem urzędowym Martyniki, ale język kreolski Antyli jest również szeroko stosowany.
2
Wyspa przybyła dwukrotnie pod zarządem Anglii, jeszcze w czasach Napoleona.
3
Martynika ma swój własny las deszczowy.
4
Największa część grup etnicznych Martynika to odpowiednio Afrykanie. ich potomkowie, do 84%.
5
Największymi produktami eksportowymi są banany, rum, ananasy i produkty nafty.
6
Zanim Krzysztof Kolumb nazwał Martynikę, jaką znam dzisiaj, wyspę nazwano Jouanacaëra-Matinino - co oznacza „wyspę mitów”.
7
Martynika jest stosunkowo górską wyspą, najwyższy punkt ma wysokość 1397 m npm i nazywa się Mont Pelée.
8
Najbardziej popularne danie nazywa się Columbus, jest to kurczak curry z przyprawami ze Sri Lanki.
9
Do 80% populacji to katolicy.
10
Martynika żyje głównie z turystyki, która stanowi ponad trzy czwarte dochodu.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)