Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Dubaj

Oferty lotów do Dubaju

Ciekawostki o Dubaju

Dubaj. Kiedy wypowiadamy nazwę tego miasta, od razu przychodzą nam na myśl luksusowe sklepy, wspaniałe drapacze chmur, luksusowe hotele i tropikalne temperatury. W mieście takim jak Dubaj praktycznie nie można się nudzić. Jest to idealne miejsce dla młodych podróżników, ale także dla rodzin z dziećmi.

Jeśli obawiacie się, że wszystko, co możecie robić w Dubaju, to chodzenie w cieniu wieżowców, to się mylicie. Wybierzcie się na piękną plażę Jumeirah lub na narty, jeżdżąc po zaśnieżonym stoku w centrum handlowym, podczas gdy na zewnątrz panują tropikalne temperatury. Nie przegapcie okazji i wybierzcie się także na lokalne targi złota lub przypraw, albo udajcie się do centrum handlowego Dubai Mall.

Poznajcie Dubaj w całej okazałości, z lotu ptaka, i wybierzcie się do Burj Khalifa - najwyższego wieżowca na świecie, z przepięknym widokiem na Zatokę Perską. Jeśli interesuje Was bardziej tradycyjna strona Dubaju, nie przegapcie wycieczki łodzią po Dubaju.

Tanie loty do Dubaju odbywają się z Warszawy, liniami LOT Polish Airlines lub Aeroflot, z jedną przesiadką. Do Dubaju polecicie także lotem bezpośrednim z Krakowa, z przewoźnikiem Flydubai. Tanie loty do Dubaju z Katowic jest możliwe, dzięki połączeniu niskobudżetowej linii lotniczej Wizzair. Lotem bezpośrednim z Wizzair dolecicie z Pyrzowic do Dubaju w około 5 godzin i 35 minut na lotnisko Al Maktoum International Airport (DWC).

W naszych Ofertach specjalnych, które są na bieżąco aktualizowane, często pojawiają się oferty lotów do Dubaju. Znajdziecie tam oferty lotów w wyjątkowo niskich cenach.

Polecamy Wam zajrzeć także do naszej oferty lotów Multicity, czyli oferty wakacji w kilku miastach za jednym zamachem. Oferty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dostępne są w Multicity Luksus, egzotyka i brytyjska elegancja, Drapacze chmur, lew i bogowie na każdym krokuoraz Automat ze złotem, herbata i miecz.

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju znajduje się w pobliżu miasta i jest łatwo dostępne. Możecie także skorzystać z bardziej odległego międzynarodowego lotniska Al Maktoum, które znajduje się około 50 kilometrów od centrum.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Dubaju

Wiza i dokumenty podróżne do Dubaju

Obywatele Polski nie potrzebują wizy do wjazdu na terytorium Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich (PZEA), jeśli udają się do Emiratów na okres o maksymalnej długości 90 dni w ciągu półrocza, w celach turystycznych, kulturalnych, naukowych lub w celu wizyty u rodziny i znajomych.

Ruch bezwizowy dotyczy posiadaczy paszportu, paszportu służbowego, paszportu specjalnego i paszportu dyplomatycznego. Dokument ten musi być aktualny przez minimalnie 6 miesięcy, licząc od daty wjazdu do PZEA.

Ruch bezwizowy nie obejmuje osób legitymujących się paszportami tymczasowymi, a więc osoby legitymujące się paszportem tymczasowym nie zostaną wpuszczone na terytorium PZEA. Paszporty tego rodzaju honorowane są jedynie przy tranzycie przez PZEA lub wyjeździe z kraju.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących ważności czy terminu wygaśnięcia wizy, należy kontaktować się z emirackim urzędem imigracyjnym (w Dubaju pod nr telefonu 04-3980000, w Abu Zabi pod nr 02-4024500, a w Polsce – z Ambasadą PZEA w Warszawie).

Władze Emiratów Arabskich restrykcyjnie podchodzą do kwestii podwójnego obywatelstwa. Osoba która wjeżdża do kraju legitymując się dokumentem podróży wydanym przez jeden kraj, powinna wyjechać z PZEA legitymując się tym samym dokumentem podróży. Posługiwanie się dokumentem podróży wydany przez inny kraj, niż ten na którym wjechało się do PZEA może spowodować opóźnienia a nawet zatrzymanie na czas wyjaśnienia sprawy.

Pogoda w Dubaju

Dubaj charakteryzuje się bardzo gorącym klimatem, z łagodnymi lub ciepłymi zimami i gorącymi latami o wysokiej wilgotności. Gorące lato trwa tutaj w okresie od kwietnia do listopada, przynosząc temperatury powyżej 30 °C, a od czerwca do początku września Dubaj znany jest z temperatur dochodzących do 40 °C. Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta także wilgotność. Jednak opady atmosferyczne są bardzo niewielkie. Jedynie do około 100 mm rocznie.

Ceny w Dubaju

Walutą narodową w Dubaju jest Dirham, który można łatwo wymienić z wyprzedzeniem w kantorach lub na miejscu.

Tanie hotele w Dubaju

Szukasz taniego zakwaterowania w Dubaju? Ceny zakwaterowania oraz jego odległość od centrum lub plaży, możesz sprawdzić i zarezerwować na Flipo w zakładce Hotele.

Transport publiczny w mieście jest bardzo dobrze zorganizowany, możesz skorzystać z szybkiego pociągu, aby dostać się z bardziej odległych części miasta praktycznie wszędzie. Innym popularnym sposobem transportu jest taksówka lub Uber. Zawsze uzgadniaj cenę przed rozpoczęciem podróży.

Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie rówież okolic Abu Zabi lub całych Emiratów, możesz także zarezerwować samochód bezpośrednio przez Flipo w naszej zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Dubaju

Na terenie PZEA nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia. Woda ze wszystkich wodociągów miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej. Zalecane jest jednak spożywanie wody przegotowanej bądź mineralnej. Ze względu na przypadki występowania zachorowań wywołanych wirusem MERS-Cov, zaleca się, aby osoby, które powracają z krajów Półwyspu Arabskiego i u których wystąpiły objawy choroby układu oddechowego z gorączką i kaszlem, zgłaszały się do lekarza udzielając informacji na temat historii podróży na Półwysep Arabski, z prośbą o rozważenie diagnostyki w tym kierunku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie WHO.

W PZEA działa wiele gabinetów lekarskich oraz szpitali prywatnych. Opieka lekarska jest na dobrym poziomie. Koszt standardowej wizyty u lekarza ogólnego wynosi ok. 300 AED, u specjalisty, w tym u stomatologa, od 250 do 500 AED. Doba w szpitalu kosztuje ok. 1.000-2.500 AED; opłata jest uzależniona od rodzaju badań, które w tym kraju są dość kosztowne.

Podstawowe lekarstwa są powszechnie dostępne bez recepty.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca szczególną ostrożność w przypadku przywożenia leków na terytorium Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ilość lekarstw nie może przekroczyć trzymiesięcznego przyjmowania. Wszystkie leki muszą znajdować się w oryginalnym opakowaniu i nie mogą być przeterminowane. Niektóre leki, które w Polsce znajdują się w powszechnym użyciu, mogą znajdować się na liście leków objętych ścisłą kontrolą lub zakazanych w tym kraju, a osoba, która je posiada może zostać zatrzymana do postepowania wyjaśniającego. Wwóz leków o działaniu narkotycznym, psychotropowym, CDA i CDB może nastąpić w ilości maksymalnej na potrzeby 30 dniowego normalnego użycia. Koniecznym jest posiadanie oryginalnej recepty lekarskiej oraz jej tłumaczenia na język angielski lub arabski. Kontrola celna może zażądać okazania tych dokumentów przy wjeździe do PZEA. Władze PZEA zalecają, aby osoba, która chce wwieźć lek znajdujący się na liście leków zakazanych, posiadała odpowiednie zaświadczenie wydane przez władze Emiratów poprzez Ambasadę Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie. (więcej na http://www.uae-embassy.org/sites/default/files/Guidelines%20for%20carrying%20medecines%20to%20UAE.pdf).

Aktualny czas w Dubaju

W Dubaju są dwie godziny więcej, niż w Polsce.

Co warto zobaczyć w Dubaju

10 ciekawostek i faktów o Dubaju

1
Miejscowi stanowią mniej niż 20% populacji Dubaju.
2
W Dubaju rząd płaci swoim obywatelom za utratę wagi. Za utratę lażdego funta wagi, rząd oferuje 2 gramy złota.
3
Numery rejestracyjne pojazdów w Dubaju określają prestiż i status właściciela pojazdu. Liczby jednocyfrowe są najbardziej prestiżowe, dwie cyfry nieco mniej i tak dalej.
4
Czy czujesz się bardziej komfortowo w Dubaju, niż w domu? Emiraty to jedyny kraj na świecie, który szczyci się posiadaniem specjalnej instytucji. Ministerstwo Szczęścia ma za zadanie poprawę jakości życia w ZEA.
5
Podczas pobytu w Dubaju na pewno będziecie mieć okazję spróbować produktów z mleka wielbłądziego - czekolady, a nawet kawy z mlekiem wielbłądzim.
6
W 1991 roku w Dubaju znajdował się tylko jeden wieżowiec. Dziś jest ich ponad 400, a ich liczba nadal rośnie, w ogromnym tempie.
7
Dubajska policja ma do dyspozycji samochody takie jak Lamborghini, Ferrari i Bentley, ale zamiast wykorzystywać je do ścigania przestępców, w większym stopniu wykorzystuje je do promowania siebie.
8
Główne lotnisko w Dubaju przynosi jedną trzecią produktu krajowego brutto.
9
Metro w Dubaju z powodzeniem łączy ze sobą całe miasto. Pociągi są w pełni zautomatyzowane i obsługiwane bez kierowcy. Uważaj jednak na zakaz jedzenia i picia. Inspektor ukarze cię również za żucie gumy.
10
Tubylcy żyjący w Emiratach nie muszł płacić podatków, a pracodawca wypłaca im pełne wynagrodzenie.
Czy ten artykuł jest pomocny?