Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Nowy Jork

Oferty lotów

Nowy Jork

Szukacie taniego biletu lotniczego do Nowego Jorku? Z zakwaterowaniem blisko centrum? Na Flipo.pl możecie porównać sobie ceny biletów lotniczych, zakwaterowania, wynajmu aut oraz ubezpieczenia.

Nowy Jork jest jednym z największych i najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Epicentrum nowoczesnej światowej sztuki, zakupowa stolica i gastronomiczne niebo. Ma niezwykłą atmosferę 24 godziny dziennie. Być może tym zasłużyło sobie na nazwę: miasto, które nigdy nie śpi. Nowy Jork jest kosmopolityczny, głośny i pełen wieżowców. Rozprzestrzenia się w ujściu rzeki Hudson i tworzy go 5 miejskich części: wspaniały Manhattan, zaludniony Brooklyn, różnorodny Queens, muzykalny Bronx oraz zapomniany Staten Island.

Nowy Jork jest ulubionym miejscem wycieczek również w oczach Polaków. Tanie bilety lotnicze do Nowego Jorku najczęściej są możliwe do zakupu z Warszawy linią lotniczą KLM i Air France, a także LOT. Z Krakowa oraz Wrocławia również można polecieć do Nowego Jorku po niskiej cenie z linią lotniczą LOT. Z Katowic oraz Wrocławia do Nowego Jorku jest możliwość taniego lotu z przewoźnikiem Air Canada, Lufthansa. Najtańsze bilety lotnicze z Poznania oferują linie lotnicze Lufthansa i Air Canada, a z Krakowa linia lotnicza Air Canada. Średni czas lotu do Nowego Jorku wynosi 10 godzin i 30 minut. Przyloty do Nowego Jorku najczęściej odbywają się na lotnisko JFK, ale również Newark International Airport oraz La Guardia.

Show more Show less

Przydatne info o Nowym Jorku

Wiza do USA

Polscy obywatele do wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych potrzebują wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych. Poza granicami kraju nie ma możliwości uzyskania wizy. Decyzję o wjeździe do kraju podejmuje ostatecznie urzędnik kontroli granicznej, zdarzają się sytuacje nie wpuszczenia polskich obywateli na teren USA - pomimo posiadania ważnej wizy. Paszport polskiego obywatela przy wjeździe do USA powinien być ważny aż do momentu opuszczenia tego kraju.

Pogoda w Nowym Jorku

Pomimo położenia miasta na wybrzeżu, dla Nowego Jorku typowy jest wilgotny klimat. Zimy są tutaj zimne, lecz dzięki umiejscowieniu na wybrzeżu, cieplejsze temperatury są tutaj nieznacznie wyższe niż w głębi lądu. Lato są tutaj gorące i suche. Każdego lata średnio od 18 do 25 dni temperatura wynosi 32° C! Kiedy więc jest najlepszy czas na wakacje w Nowym Jorku? Idealnym okresem na wycieczkę tam ze względu na pogodę jest lato (czerwiec - wrzesień), kiedy temperatura morza osiąga średnio 23°C.

Ceny v Nowym Jorku

Narodową walutą jest dolar amerykański, wymienicie go bez problemu na którymkolwiek lotnisku lub w punkcie wymiany walut w Polsce lub USA. Szukacie hotelu w Nowym Jorku? Im bliżej Manhattanu, tym cena jest większa. Ceny zakwaterowania możecie sprawdzić i zarezerwować sobie lokum na Flipo.

Najszybszym sposobem transportu jest metro, które jeździ po Nowym Jorku non stop - MetroCard kosztuje od 2 do 80 dolarów. Kolejną alternatywą jest autobus - linie autobusowe w mieście są czyste, niezawodne i jeżdżą wystarczająco często, komfortowe podróżowanie może jednak trwać dość długi czas. Taksówki są zawsze droższym sposobem transportu, są one wygodne - dają się zamówić gdziekolwiek i kiedykolwiek. Nowojorskie wypożyczalnie aut są drogie, benzyna w mieście jest dużo droższa niż w innych miejsach USA. Polecamy wypożyczenie auta bezpośrednio na lotnisku, możecie je sobie zarezerwować na stronie Flipo.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do USA

Stany Zjednoczone nie wymagają od turystów żadnych obowiązkowych szczepień. Ryzyko zarażenia się w tym kraju jest minimalne. Wystarczy jedynie pilnować ważności szczepień już odbytych, które obowiązują również u nas. W przypadku wycieczek krajoznawczych poleca się szczepienie przeciwko chorobom przenoszonym przez kleszcze.

Aktualny czas w Nowym Jorku

Nowy Jork znajduje się w strefie czasowej UTC -5. To oznacza, że w Nowym Jorku jest o 6 lub 7 godzin mniej, niż w Polsce - w zależności od letniego i zimowego czasu.

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Nowym Jorku

10 ciekawostek o Nowym Jorku

1
Nowy Jork powstał jako Nowy Amsterdam w 1626 roku. Dopiero do roku 1898 rozdzielił się na 5 dzielnic - Manhattan, Staten Island, Queens, Brooklyn oraz Bronx.
2
Dzielnica Brooklyn chciała się usamodzielnić i zostać kolejnym miastem, co jednak się nie udało i w roku 1898 stała się jednym z 5 okręgów Nowego Jorku.
3
Nowy Jork jest domem pierwszej pizzerii na ziemi Stanów Zjednoczonych. Zalożył ją włoski imigrant Gennaro Lombardi w 1905 roku. Pizzeria ta jest czynna po dzień dzisiejszy!
4
Nowy Jork i jego powierzchnia jest wspaniała. Metropolia ta ma łącznie prawie 10 tysięcy kilometrów ulic.
5
Nie byle kto może zostać w nowojorskim metrze ulicznym grajkiem. Wszyscy kandydaci przechodzą szczegółowe przesłuchania.
6
Nowy Jork był stolicą Stanów Zjednoczonych całe 5 lat. Od 1785 roku do 1790 roku.
7
W Nowym Jorku żyje więcej niż 40 tysięcy ulicznych sprzedawców jedzenia, tak zwanego street-foodu oraz więcej niż 20 tysięcy pozostałych ulicznych sprzedawców - sprzedawców innych towarów.
8
Nowy Jork i liczba ludności? Najciekawszą kwestią w tej sprawie jest to, że Nowy Jork jest domem dla ponad 2,5 mln ludzi, którzy nie urodzili się na ziemi Stanów Zjednoczonych. Prawie połowa obywateli rozmawia w języku innym, niż język angielski.
9
System komunikacji publicznej w Nowym Jorku jest szóstym najczęściej używanym przez ludzi na świecie, i jest też najbardziej rozległy na świecie. Ponad 1,5 miliarda ludzi jeździ rocznie nowojorskim metrem.
10
Nowy Jork stał się tłem dla ponad 20 tysięcy filmów od 1908 roku.
IS_THIS_INFO_USEFUL

Zamów przez Flipo.pl