Tanie bilety lotnicze Curaçao
Oferty lotów do Curacao
Ciekawostki o Curacao
Curacao to nie tylko egzotycznie wyglądający niebieski likier. Wyspa Antyli Holenderskich to doskonały wakacyjny raj. Pełne kolorów, miłych mieszkańców i pięknych plaż, z niesamowitym podwodnym życiem. Domy w europejskim stylu kolonialnym są zabawnie komponują się z gorącymi Karaibami i tworzą niezapomnianą atmosferę. Dowiedz się, dlaczego wakacje na Curacao to świetny pomysł.
Jedne z najlepszych wrażeń na Curacao znajdują się pod wodą. Podmorskie życie jest tutaj bardzo bogate – najróżniejsze rafy koralowe, kolorowe rybki, ośmiornice, płaszczki i piękne żółwie. Doświadczeni nurkujący mogą podziwiać wraki –na wyspie jest wiele firm oraz instruktorów, którzy zabiorą Was w morskie głębiny. Wielkim plusem jest całoroczna przyjemna temperatura morza – wynosi od 25°C do 28°C.
Curacao ma przepiękne plaże. Delikatny piasek, lazurowe laguny – po prostu prawdziwe Karaiby. Niedaleko stolicy, miasta Willemstad, znajdziecie znane plaże Blue Bay, Mambo lub Blauwbaai. Jeśli chcecie zobaczyć również mniej turystyczne zakątki, polecamy jechać na północ lub zachód. Ciekawym przeżyciem jest zwiedzanie niezamieszkanej wyspy Klein Curacao (Małe Curacao) z dużą ilością wraków różnego rodzaju łodzi.
Przenikliwo niebieski składnik drinków faktycznie pochodzi z tej właśnie wyspy. Jest on produkowany ze skórki gatunku pomarańczy – lahary, która rośnie na wyspie. Fajną atrakcją może być zwiedzenie miejsca produkcji i destylacji Curacao oraz spróbowanie niebieskiej specjalności w czasie degustacji. A skąd likier Curacao ma swój bajkowy mocny kolor? Ta część produkcji jest prosta i najmniej romantyczna – producenci dodają do niego barwnik spożywczy.
Jak można domyśleć się z nazwy, w stolicy Curacao wyraźnie wyczuwalne są europejskie wpływy. Całe wybrzeże razem z portem wygląda jak wycięte z holenderskiego miasteczka. Kolorowe domki w stylu kolonialnym, restauracje, kawiarnie, targi ze świeżymi rybami i owocami, a do tego bardzo dużo turystów z Holandii.
Dwa brzegi miasta łączy pontonowy most dla pieszych – Queen Emma Bridge, który regularnie otwiera się i zamyka, w zależności od tego kiedy łodzie wpływają i wypływają do portu. W mieście jest wiele muzeów, najczęściej odwiedzane – Kura Hulanda, poświęcone dawnej tajemnej stronie wyspy – niewolnictwu. Historyczne centrum Willemstad znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Curacao jest jedną z najczęściej odwiedzanych destynacji na Karaibach. Doskonale wiedzą o tym turyści z Polski, którzy coraz częściej odwiedzają to magiczne miejsce. Tanie bilety na Curacao pojawiają się najczęściej z wylotem w Warszawie. Lot bezpośredni z naszych stron nie istnieje. Jednak komfortowo, z Warszawy, polecicie z dwiema przesiadkami linią lotniczą Air Canada, KLM Royal Dutch Airlines lub LOT Polish Airlines. Długość lotu na Curacao wynosi średnio 16 godzin.
Przydatne info o wyspie Curacao
Wiza na wyspę Curacao
Na wyspę Curaçao można wjechać wyłącznie na podstawie aktualnego paszportu. Przy pobycie do 90 dni obywatelom RP niepotrzebna jest wiza. Lokalne władze imigracyjne przy wjeździe mogą zażądać ukazania, np. biletu powrotnego czy też gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych.
Pogoda na wyspie Curacao
Klimat Curaco jest łagodnie tropikalny, z dwoma okresami na przemian: okresem deszczowym i okresem suchym. Średnia temperatura wynosi około 25-30 °C przez cały rok, morze ma temperaturę między 25 °C a 28 °C, a wilgotność wynosi między 77% a 85%. Zasadniczo istnieją dwie pory roku: od lutego do czerwca występuje pora sucha. Pora deszczowa - od lipca do stycznia. Ulewne deszcze i cyklony na tym obszarze trwają od września do października.
Curaçao znajduje się na południowych Karaibach i dlatego cały czas jest tutaj wakacyjna pogoda. Ponadto wyspa leży w obszarze, którego nie dosięgają huragany.
Ceny na Curaçao
Na wyspie Curaçao oficjalny środek płatniczy to gulden antyliański, który dzieli się na 100 centów. Wartość waluty - guldena antyliańskiego jest bezpośrednio związana z dolarem amerykańskim, w stosunku 1:1,79 (1 USD = 1,79 NAF). Banknoty papierowe mają nominały 5, 10, 20, 50 i 100. W części karaibskiej Królestwa Niderlandów powszechnie akceptowane są również dolary amerykańskie (USD). Euro akceptowane jest jedynie w niektórych hotelach i restauracjach. Pieniądze możecie wymienić w kantorze w Polsce, lub w kantorze na lotnisku albo w mieście w Curacao. Karty płatnicze są akceptowane praktycznie na całej wyspie.
Szukacie hotelu na Karaibach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli na Curacao możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć auto, polecamy zrobić to na lotnisku. Możecie je sobie wcześniej zarezerwować na Flipo, używając zakładki Samochody.
Zdrowie i szczepienia przed podróżą na wyspę Curacao
Jeżeli chcecie wybrać się na Curacao, powinniście sprawdzić ważność aktualnych szczepień obowiązujących w naszym kraju, a szczególnie zwróćcie uwagę na szczepienie przeciwko tężcowi, żółtaczce typu A oraz durowi brzusznemu.
Aktualny czas na wyspie Curacao
Na Curacao jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.
Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Curacao
Ciekawą atrakcją jest wizyta na bezludnej wyspie Klein Curacao (Mała Curacao), na której znajduje się wiele wraków statków. Przenikliwy niebieski składnik wielu napojów faktycznie pochodzi właśnie z tej wyspy. Powstaje on ze skórki odmiany pomarańczy - larahy, która rośnie w tym miejscu.
Jak sama nazwa wskazuje, w stolicy Curaçao panują silne europejskie wpływy. Całe wybrzeże wraz z portem wygląda jak wycięte z holenderskiego miasta. Kolorowe domy w stylu kolonialnym, restauracje, kawiarnie, targi świeżych ryb i owoców oraz mnóstwo Holendrów.
Dwa brzegi miasta łączy pontonowy most dla pieszych – Queen Emma Bridge, który regularnie otwiera się i zamyka, w zależności od tego kiedy łodzie wpływają i wypływają do portu.