Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Chengdu

Oferty lotów do Chengdu

Ciekawostki o Chengdu

Chengdu (Čcheng-tu) to urocze miejsce, w którym pandy „mówią dobranoc”. Ale przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że Chengdu jest stolicą prowincji Syczuan. Jest ona znana przede wszystkim z dwóch rzeczy: pand oraz kuchni lokalnej.

Chengdu to nowoczesna 4-milionowa metropolia południowo-zachodnich Chin. Wielką zaletą miasta jest to, że wszystkie zabytki znajdują się w centrum miasta. Znajdziesz tu wiele świątyń buddyjskich i taoistycznych, piękne parki, a także grobowce monarchów.

Około 10 km na północny wschód od miasta znajduje się światowej sławy miejsce, w którym hodowane są pandy. Pandy mają tu znacznie lepsze warunki, niż gdziekolwiek indziej w Chinach. Tego miejsca nie powinniście ominąć na swojej wyprawie do Chengdu.

Miłośnicy tłustych i pikantnych potraw znajdą tutaj swoje miejsce na ziemi – zapach seczuańskiej kuchni ze swoimi specyficznymi przyprawami unosi się tutaj wszędzie, a Wy koniecznie musicie go spróbować!

Tanie bilety do Chengdu możecie zarezerwować z Warszawy. Oferuje je linia lotnicza KLM Royal Dutch Airlines, Air France, LOT oraz Etihad. Bilety oferowane są przeważnie z jedną lub dwiema przesiadkami, a czas lotu wynosi około 14 godzin. Tanie bilety lotnicze do Chengdu z Katowic są oferowane przez linię lotniczą Lufthansa, w większości z dwiema przesiadkami w drodze do docelowej destynacji.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Chengdu

Wiza do Chin

Przed wjazdem na terytorium Chin, Polscy obywatele powinni ubiegać się o wizę. Można to zrobić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie lub w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku. W tym celu należy wypełnić wniosek online, a także umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej https://cova.cs.mfa.gov.cn. Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych.

Paszport osoby wstępującej na teren Chin powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od terminu upływu ważności wizy do Chin. Urzędnicy mogą wymagać od turystów ukazania biletu powrotnego. Przy wjeździe do Chin pobierane są od przyjezdnych odciski palców. Więcej informacji, w szczególności na temat połączeń tranzytowych oraz bezwizowego 144 godzinnego wstępu na teren Chin, znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pogoda w Chinach

Jeśli wybierzecie się do Chin zimą, klimat na północy będzie bardzo zimny, temperatura spadnie do -20 ° C, ale na południu klimat będzie niezwykle przyjemny: do + 30 ° C. W tym okresie nie poleca się podróżowania do Tybetu i zachodniej części kraju z powodu silnych mrozów. Najlepszą porą na zwiedzanie Chin jest początek roku - od lutego do kwietnia, a także jesień - od września do października. W tym czasie jest mniejsza ilość turystów, nie jest duszno i występuje mniej opadów deszczu. Latem trzeba liczyć się z duszną pogodą, ekstremalnie wysokimi temperaturami i dużą ilością turystów.

Ceny w Chinach

Oficjalną walutą w Chinach jest chiński juan - 1 euro to około 8 RMB. Żywność w Chinach można zakupić po bardzo niskiej cenie. Jest nawet tańsza niż w Tajlandii. Za obiad zakupiony w streetfoodowych straganikach, zapłacisz około 10 RMB na osobę. Jeśli pójdziesz do restauracji, za jedno danie zapłacisz od 15 RMB. Zakwaterowanie również nie należy do dużych kosztów. Klimatyzowany hotel z bezprzewodowym dostępem do Internetu i zapleczem sanitarnym kosztuje od 50 RMB za noc.

Szukacie hotelu w Chinach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo można się pogubić. Uważajcie przy wyborze zakwaterowania – niektóre hotele odmawiają zakwaterowania zagranicznych turystów. Bardzo często taka informacja pojawia się przy wykonywaniu rezerwacji, warto zwrócić na to swoją uwagę. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i wykonać rezerwację na Flipo, w zakładce Hotele. Jeśli chcecie wypożyczyć sobie auto, polecamy zrobić to bezpośrednio na lotnisku. Auto możecie sobie zarezerwować na Flipo, w zakładce Samochody.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Chin

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO, określiła epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (koronawirusem) jako „stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym”. W związku z zaistniałą sytuacją Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów lotniczych oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne. MSZ apeluje również o śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Więcej informacji na ten temat uzyskacie Państwo na stronie internetowej MSZ.

Najczęściej występującymi chorobami, przeciwko którym podróżujący do Chin wykonują szczepienia jest z pewnością żółtaczka typu A i B oraz tyfus brzuszny, również cholera. Polecamy skontrolować sobie w odpowiednim czasie przed wyjazdem ważność szczepień wykonywanych i obowiązujących w naszym kraju, szczególnie przeciwko tężcowi oraz polio. Żadne z wymienionych szczepień nie jest jednak obowiązkowe przy wjeździe do kraju.

Aktualny czas w Chengdu

W Chengdu jest o 6 godzin więcej, niż w Polsce.

Miejsca w Chengdu, które warto zobaczyć

10 ciekawostek o Chinach

1
Legenda głosi, że Chiny powstały 4000 lat temu podczas wielkiej powodzi.
2
Chińczycy zużywają 45 miliardów par drewnianych pałeczek rocznie.
3
W niektórych miejscach w Chinach słońce wstaje o 10 rano.
4
Konsola Playstation jest zakazana w Chinach.
5
W Chinach cenzura obowiązuje słowo „cenzura”.
6
Chiny przyznają kary śmierci 4 razy częściej niż wszystkie pozostałe kraje na świecie.
7
W Chinach nadal ponad 35 milionów ludzi żyje w jaskiniach.
8
W Chinach znajduje się most, w którym strona jazdy zmienia się z prawej na lewą.
9
Nowy wieżowiec w Chinach jest budowany co 5 dni.
10
Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin. Z powodu jego roli w filmie Siedem lat w Tybecie.
Czy ten artykuł jest pomocny?