Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Bangkok

Oferty lotów do Bangkoku

Ciekawostki o Bangkoku

Wizytówka Azji - Bangkok, jest stolicą Tajlandii. Bangkok położony jest na wschodnim brzegu rzeki Chao Phraya, która utworzyła w nim całą sieć kanałów. Właśnie dzięki nim zasłużył sobie na drugie imię - Wenecja wschodu. Nowoczesne, lecz dość chaotyczne miasto pulsuje niepowtarzalnym połączeniem zapachów i smaków. Wielu ludzi uważa to miejsce za gastronomiczne niebo. Choć składa się z 50 części, za najpopularniejsze miejskie części uważa się: backpakerski wyluzowany Khao San Road, szlachetny Bangkok Riverside, otwarty na świat Sukhumvit, oddychający przyrodą Silom, modny Siam, zakupowy raj Pratunam i chińska część, w której wszystko dzieje się bardzo szybko - Chinatown.

Tę azjatycką metropolię coraz bardziej lubią Polacy. Tanie bilety lotnicze do Bangkoku najtaniej kupicie z Krakowa linią lotniczą KLM, z Warszawy liniami lotniczymi Air China, KLM, Aeroflot oraz Emirates i Air France. W naszych ofertach specjalnych znajdziecie często najtańsze loty do Bangkoku linią Air China z wylotem z Londynu. W dobrych cenach latają również samoloty od naszych sąsiadów w Pradze - linie lotnicze Air France, Air Berlin, Turkish Airlines, czy też z Wiednia - Turkish Airlines, Emirates. Długość lotu wynosi średnio 11 godzin, zazwyczaj z jedną przesiadką.

Głównym lotniskiem w Bangkoku jest Suvarnabhumi International Airport. Z tego lotniska jest możliwość lotu do drugiego największego tajskiego miasta Chaing Mai, egzotycznej prowincji Krabi oraz na popularne wyspy Koh Samui czy Phuket. Loty do tych destynacji są bezpośrednie i trwają od godziny do półtorej godziny czasu. Chcielibyście jechać na wakacje do znanej destynacji do nurkowania Pattaya? Nie musicie myśleć nad kupnem kolejnego biletu lotniczego. Z Bangkoku dostaniecie się tam autobusem w czasie do 2 godzin.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Tajlandii

Wiza do Tajlandii

Podróżujecie do Tajlandii jako turysta? W tym wypadku nie potrzebujecie wizy. Jednak uwaga, ponieważ to zwolnienie od posiadania wizy jest ważne jedynie przy maksymalnej długości pobytu równej 30 dni. Jeżeli na tajlandzką ziemię wstąpicie podziemnym przejściem granicznym, bez wiz możecie zostać w Tajlandii tylko 15 dni. W obydwu przypadkach powinniście mieć ze sobą paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wstępu. Straż graniczna mogą wymagać od Was pokazania biletu lotniczego na drogę powrotną, dokumentu o zakwaterowaniu oraz środkach finansowych, na pokrycie pobytu. W innych przypadkach, niż wspomniane będziecie potrzebować wizy.

Pogoda w Tajlandii

W Tajlandii, jak w każdym tropikalnym kraju, przeplata się ze sobą czas suchy z czasem monsunowym. Kiedy wakacje w Bangkoku są więc dobrym wyborem? Idealna pogoda jest przeważnie w czasie między listopadem, a marcem, kiedy najniższa temperatura dosięga przyjemnych 26C°. Marzec, kwiecień i maj są najcieplejszymi miesiącami w roku, a od lipca aż do października przychodzi okres deszczowy. Podczas całego roku będziecie odczuwać tu wilgoć.

Ceny w Tajlandii

Narodową walutą w Tajlandii jest tajski baht (THB) oznaczany literą B. Jeden baht jest równy stu satangom. Tajskie bahty ciężko jest wymienić w Polsce, ale nie martwcie się, możecie wymienić złotówki na euro i z tą walutą spokojnie płacić w Tajlandii. Na lotnisku w Tajlandii wymieńcie sobie jedynie podstawową ilość pieniędzy potrzebną do dotarcia na miejsce docelowe. Nie jest żadną nowością fakt, że na lotnisku kursy nie są zazwyczaj zbyt opłacalne. Punktów wymiany walut w Tajlandii znajdziecie wiele, a kiedy wykorzystacie już całą wymienioną kwotę, możecie wyciągnąć sobie pieniądze z bankomatu.

Cena zakwaterowania zależy oczywiście od Waszych oczekiwań – czy chcecie spędzić wakacje w 4-5 gwiazdkowym hotelu, czy też wystarczy Wam zakwaterowanie w skromnym apartamencie lub hotelu z mniejszą ilością gwiazdek. Ceny hoteli możecie sobie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. W czasie głównego sezonu możecie zarezerwować sobie hotel w cenie od 60 PLN za osobę za noc.

Najtańszy sposób transportu to bez wątpienia jazda na skuterze. Wypożyczalnie skuterów znajdziecie tutaj na każdym rogu, możliwe że również w wybranym przez Was hotelu. Wypożyczcie sobie skuter spokojnie nawet na tydzień, cena nie będzie zwalająca z nóg - wypożyczenie skutera w Tajlandii jest bardzo tanie. Jedyne dodatkowe wydatki będziecie mieć na paliwo, które ma zupełnie inne ceny, niż nasze, europejskie. Skuterem możecie przejeździć całą wyspę od A do Z, a przy tym podziwiać piękne widoki w przyjemnym wietrze. Jest to tanie i przynosi wiele przyjemności. Przed tym jak ostatecznie wypożyczycie skuter, porządnie go sfotografujcie ze wszystkich stron, aby ominąć sytuację, że po jego oddaniu zostaniecie obwinieni o ewentualne uszkodzenia, które powstały w przeszłości, przed wypożyczeniem go przez Was.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tajlandii

Szczepienie nie jest obowiązkowe, ale poleca się zaszczepić na Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec oraz tyfus. Ta sama rada dotyczy leków przeciwmalarycznych, jeżeli macie w planach odwiedziny północnej części Tajlandii. W poprzednim roku w Tajlandii wykryto przypadki występowania wirusa ZIKA, który przenoszą komary. Kobiety w ciąży i dzieci z tego powodu powinny rozważyć podróż do tego kraju.

Aktualny czas w Tajlandii

Różnica czasowa w Tajlandii wynosi +5 godzin w lecie oraz +6 w zimie.

Zabytki w Bangkoku (5 rzeczy, które trzeba zobaczyć)

10 ciekawostek i faktów o Tajlandii

1
Tajski król urodził się w stanie Massachusetts w USA.
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew to nazwa świątyni, która została wybudowana z miliona butelek po piwie.
3
Tajlandia jest najpobożniejszym krajem na świecie. Aż 97% ludzi przyznaje się do wyznawania jakiejś religii, przede wszystkim buddyzmu.
4
Wielkie kokosowe plantacje używane są przez małpy do zbiorów kokosów. Małpy są w tym celu hodowane i trenowane
5
Tajski król był najdłużej władającą głową państwa na świecie.
6
Do rozmów z królem został stworzony specjalny język, który używany jest jedynie w tego typu rozmowach.
7
Napój Red Bull pochodzi oryginalnie z Tajlandii. Został tam stworzony w celu pobudzenia kierowców ciężarówek.
8
Tajska królewna utopiła się w 1880 roku na oczach swoich poddanych - mieli oni jednak zakaz dotykania królewny.
9
Tajska armia wybiera swoich członków za pomocą loterii. Musi wziąć w niej udział kazdy mężczyzna mający ponad 21 lat. Jeśli wyciągnie z loterii kolor czerwony - idzie do wojska, a jeżeli nie - nie musi.
10
Prawdziwa nazwa stolicy Bangkoku to ”Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom”.
Czy ten artykuł jest pomocny?