Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Aruba

Oferty lotów do Aruby

Ciekawostki o Arubie

Piętnaście kilometrów od północnego wybrzeża Wenezueli znajdziecie malutką wyspę o powierzchni 179 km2. Tak, dokładnie tam, na egzotycznych Karaibach istnieje przepiękne miasto, gdzie przez cały rok jest temperatura 27-30 stopni Celsjusza i pogoda praktycznie bez opadów deszczu. Ta cudowna wysepka nazywa się Aruba i kochają ją najbardziej miłośnicy nurkowania, golfowi gracze i wszyscy, którzy szukają doskonałych plaży. Jest bardzo prawdopodobne, że zakochacie się w niej również Wy, i to miłością od pierwszego wejrzenia.

Wyspa została odkryta w 1499 roku przez Hiszpan. Aruba w połowie XVII wieku stała się po władaniu na wyspie Hiszpan, kolonią holenderską, razem z pobliskimi wyspami. Do 1986 roku „Antyle Niderlandów” oderwały się i uzyskały status terytorium zamorskiego z wewnętrzną autonomią. W XIX wieku na wyspie miała miejsce gorączka złota. Holenderska królowa jest na wyspie reprezentowana przez gubernatora.

Wyspa ma 30 kilometrów długości i 9 kilometrów szerokości. Jest pełna przepięknych długich plaży z delikatnym, przyjemnym piaskiem, błękitnym morzem, rafami koralowymi oraz wspaniałą fauną i florą, którą tworzą w tym miejscu wysokie kaktusy i sukulenty, drzewa kokosowe i święte drzewa Divi Divi.

Po południowym i zachodnim wybrzeżu ciągną się kilometrowe białe piaszczyste plaże, które należą do jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Wakacje na Arubie oferują oprócz leniuchowania na plażach możliwości nieograniczonej zabawy. Jest tutaj bardzo wiele restauracji, kawiarni, karaibskich barów, kasyn i sklepów oraz ogromna oferta sportowa – windsurfing, nurkowanie, jazda na nartach wodnych, czy też światowej klasy pole golfowe z 18 dołkami.

Wakacje na Arubie to słynna egzotyka w przepięknym środowisku naturalnym. Wiedzą o tym dobrze turyści z Polski, którzy coraz liczniej przybywają na wyspę. Tanie bilety na Arubę kupicie z Warszawy liniami lotniczymi Lufthansa, Swiss International Air Lines lub Air Canada. Tanie loty na Arubę z Krakowa oferuje linia lotnicza United Airlines. Loty z Poznania na Arubę kupicie z przwoźnikami Lufthansa lub Air Canada. Loty na wyspę Aruba z Polski są w większości z dwiema przesiadkami. Loty bezpośrednie na Arubę niestety nie są dostępne z naszych stron. Długość lotów ogółem to ponad 24h.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o wyspie Aruba

Wiza na wyspę Aruba

Obywatele Unii Europejskiej nie muszą posiadać wizy do wstępu na teren wyspy od 30 do 60 dni. Na wakacje na wyspie Aruba będziecie potrzebować ważnego paszportu. Jego data ważności musi być dłuższa niż 6 miesięcy po powrocie. Dzieci powinny mieć swój własny paszport.

Pogoda na wyspie Aruba

W odróżnieniu od wielu innych karaibskich obszarów, wyspa Aruba ma suchy klimat z suchym krajobrazem pełnym kaktusów i kamiennych chodników. Temperatury są stabilne przez cały rok i utrzymują się na poziomie około 27 – 30 °C. Opady deszczu nie występują na wyspie praktycznie przez cały rok.

Ceny na wyspie Aruba

Oficjalną walutą na Arubie jest Florin arubański, który dzieli się na 100 centów. Częściej jednak można się tutaj spotkać z płatnościami w dolarach. Płatności wykonuje się na wyspie przeważnie w gotówce, płatności kartą kredytową wykonywane są jedynie w miejscach o wysokiej jakości.

Ceny produktów spożywczych i zakwaterowania są wyższe niż w Polsce. Poza sezonem, jedna noc w hotelu dla jednej osoby to koszt około 100 USD. Kolacja w restauracji kosztuje około 20 – 25 USD. W restauracji lub barze zapłacicie za bezalkoholowy napój około 3 USD, a za drink z alkoholem około 5 USD.

Szukacie hotelu na Karaibach? W ogromnej ofercie hoteli łatwo jest się pogubić. Ceny hoteli na Arubie możecie sprawdzić i porównać na Flipo w zakładce Hotele. Główne kurorty turystyczne znajdują się na północno-wschodniej oraz południowo-wschodniej części wyspy. Aruba jest relatywnie mała, dlatego wszystko, czego będziecie potrzebować znajduje się w niedalekiej odległości. Nie musicie martwić się z tego powodu o taksówki, ani też wypożyczyć sobie auta. Ulubionym kurortem turystów jest miasteczko Palm Beach.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą na wyspę Aruba

Przy podróży na Arubę trzeba być zaszczepionym, i chodzi tutaj o klasyczne szczepienia, takie jak np. na tężec. Poleca się również szczepienie na żółtaczkę typu A oraz dur brzuszny.

Aktualny czas na wyspie Aruba

Na wyspie Aruba jest o 5 godzin mniej, niż w Polsce.

Miejsca, które trzeba zobaczyć na wyspie Aruba

10 faktów o wyspie Aruba

1
Aruba ma jedną z najbardziej zróżnicowanych populacji. Mieszka tu ponad 90 mniejszości narodowych.
2
Na wyspie znajduje się ponad 300 prehistorycznych piktogramów.
3
Wrak statku na Arubie jest numerem jeden wśród atrakcji dla karaibskich nurków.
4
Ulubiony sport na Arubie? Baseball.
5
Aruba jest najbardziej słoneczną wyspą na Karaibach.
6
Chcesz zjeść autentyczne domowe danie? Prawdopodobnie będzie to danie indonezyjskie. Kolonizacja Indonezji znacząco wpłynęła na zwyczaje tej karaibskiej wyspy. Również te kulinarne.
7
Jeśli widoczność jest dobra, można zobaczyć z Aruby Wenezuelę.
8
Od ponad 80 lat Aruba jest innowacyjnym dealerem w produkcji filtrowanej wody morskiej.
9
Aruba to także raj dla graczy. Jeśli wygrasz coś w kasynie, nie musisz opodatkować wygranej.
10
20% wyspy to park narodowy.
Czy ten artykuł jest pomocny?