Skip to main content

Tanie bilety lotnicze Alexander Bay

Oferty lotów do Miasta Alexander Bay

Ciekawostki o Mieście Alexander Bay

Alexander Bay to nadmorskie miasteczko na granicy z Namibią w regionie znanym jako Mały Namaqualand. Położone jest u ujścia rzeki Orange Mighty, która stanowi granicę między Namibią, a Republiką Południowej Afryki.

Obszar ten stał się szczególnie znany z diamentowych wycieczek i często nazywany jest Diamentowym Wybrzeżem (Diamond Coast). Jak tylko odkryto tutaj pierwsze diamenty w 1925 roku, obszar ten stał się natychmiast wielką atrakcją Republiki Południowej Afryki.

To tajemnicze miejsce, w którym napisana została historia diamentów Afryki. Gdy ludzie wydobyli z tego obszary wszystkie możliwe diamenty, stał się on miejscem opuszczonym. Jednak nadal przyciąga turystów, którzy przybywają tutaj, aby wykonywać fotogranie pustych kopalni i opuszczonych domów. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest pogoda - od stycznia do kwietnia temperatura wzrasta tutaj do 40 °C w ciągu dnia.

Tanie loty do Alexander Bay są rzadko spotykane, jednak możliwe do zakupienia z Warszawy lub innych polskich lotnisk, przeważnie z dwiema przesiadkami w drodze do Republiki Południowej Afryki. Tanie bilety lotnicze do Alexander Bay oferuje linia lotnicza SWISS, LOT Polish Airlines oraz Lufthansa, w połączeniu z lotem liniami lotniczymi South African. Lotnisko w Alexander Bay nazywa się Upington i oznaczane jest skrótem UTN.

SPRAWDŹ UKRYJ

Przydatne info o Republice Południowej Afryki

Wiza i dokumenty podróżne przed podróżą do Republiki Południowej Afryki

Obywatele Polski nie potrzebują wizy przy wjeździe na terytorium RPA. Należy mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości – ważny paszport. W kraju można przebywać jednorazowo do 30 dni.

Osoby małoletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki z rodzicami muszą posiadać oryginał aktu urodzenia dziecka lub kopię (potwierdzoną u notariusza), oraz tłumaczenie aktu na język angielski. Podróż nieletniej osoby z jednym rodzicem musi zostać pisemnie potwierdzona zgodą na wyjazd przez drugiego rodzica wraz z tłumaczeniem zgody na język angielski. Więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych poświęconej podróży do RPA.

Pogoda w Republice Południowej Afryki

Suche i ciepłe lata, deszczowe i mokre zimy, śnieg tylko na dużych wysokościach. Klimat Republiki Południowej Afryki można scharakteryzować jako subtropikalny i przyjemnie ciepły przez cały rok. Jednak warunki klimatyczne różnią się w zależności od wysokości w różnych częściach tego kraju. Republika Południowej Afryki ma dużą liczbę słonecznych dni. Osiąga średnio 245 słonecznych dni w roku, w południowo-zachodniej części - Cape.

Ceny w RPA

Lokalną walutą w Południowej Afryce jest Rand południowoafrykański. W sklepach oprócz wykonywania płatności gotówką, jest także możliwość płacenia kartami kredytowymi. Polecamy wypłacanie pieniędzy z wyprzedzeniem, bankomaty wypłacają jedynie niewielkie sumy pieniędzy.

Ceny żywności w RPA są w przybliżeniu na tym samym poziomie, na którym są ceny w Polsce.

Szukasz taniego zakwaterowania w Republice Południowej Afryki? Średnia cena za noc w hotelu wynosi 561 ZAR (od 140 PLN / noc). Możesz także zarezerwować hotele i apartamenty w Republice Południowej Afryki za pośrednictwem Flipo Hotele. Przed zakupem biletu sprawdź ceny zakwaterowania w danym terminie.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do RPA

W Republice Południowej Afryki najczęściej spotykanymi chorobami, które tworzą zagrożenie epidemiologiczne jest AIDS oraz gruźlica, malaria, bilharcjoza, cholera, a także odmiany MDR i XDR. Aby uzyskać większą ilość informacji polecamy skontaktować się ze specjalistą do spraw medycyny tropikalnej lub wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Aktualny czas w Republice Południowej Afryki

W Republice Południowej Afryki jest o godzinę później, niż w Polsce.

Miejsca, które warto zobaczyć w Republice Południowej Afryki

10 ciekawostek o Republice Południowej Afryki

1
Republika Południowej Afryki ma aż 11 języków urzędowych, w tym Zulu i afrykański.
2
Republika Południowej Afryki jest jedynym krajem na świecie, który dobrowolnie zrezygnował z programu broni jądrowej.
3
W Afryce Południowej jest 9600 gatunków roślin, z których prawie trzy czwarte nie występuje w żadnym innym miejscu na świecie.
4
W 1905 r. w RPA znaleziono największy diament na świecie.
5
Najpopularniejsze sporty w kraju to piłka nożna, krykiet i rugby.
6
Republika Południowej Afryki ma burzliwą historię. Od 1948 r. do wyboru Nelsona Mandeli na prezydenta w 1994 r., obowiązuje tutaj zasada segregacji.
7
RPA jest największym eksporterem owoców na świecie.
8
Znajdują się tutaj również najmniejsze i największe drzewa na świecie - 1 cm sukulenty oraz baobaby, które osiągają do 40 m wysokości i 10 m obwodu.
9
W kraju znajduje się najgłębsza kopalnia złota na świecie, sięgająca głębokości 4000 m.
10
W 1967 r. w Republice Afryki Południowej przeprowadzono pierwszą transplantację ludzkiego serca.
Czy ten artykuł jest pomocny? (Jeszcze nie ocenione)